Duża liczba dziecięcych zabawek może powodować wrażenie chaosu. Istnieją akcesoria, które pozwolą Ci zapanować na rozgardiaszem. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, gdzie schować zabawki.
Pokój dziecka pełni wiele funkcji, dlatego utrzymanie w nim porządku może być dość trudne. Kolorowe maskotki, zdalnie sterowane samochody, lalki, książeczki – na każdą z tych rzeczy trzeba znaleźć miejsce. W innym przypadku w pokoju będzie cały czas panował nieład, a potrzebne przedmioty staną się trudne do znalezienia. W zapanowaniu nad chaosem pomogą Ci meble, które mogą pełnić jednocześnie dwie funkcje.
Zabawki powinny być schowane w taki sposób, żeby dziecko miało do nich łatwy dostęp. Dzięki temu pociecha skorzysta z ulubionych akcesoriów w dowolnym momencie, a jednocześnie kolorowe lalki czy sterowane samochody nie będą powodowały wrażenia bałaganu. Łatwy dostęp do zabawek zapewni dziecku łóżko z szufladami. Mebel rewelacyjnie sprawdzi się w pomieszczeniach o niewielkich rozmiarach. Możesz też zdecydować się na tradycyjny model łóżka, pod którym zmieszczą się transparentne pudełka wypełnione zabawkami. Przezroczysty materiał ułatwi szukanie potrzebnej lalki czy maskotki.
Doskonale sprawdzi się też łóżko na antresoli. Dolna część mebla może być zakryta zasłonami – w ten sposób stworzysz dziecku niejako namiot, który będzie perfekcyjnym miejscem na zabawki. Za przepierzeniem umieścisz koc, oświetlenie oraz niski regał z wysuwanymi pojemnikami.
Otwierany puf to kolejny mebel, który spełni dwie funkcje. Posłuży jako wygodne siedzisko, a w jego wnętrzu zmieszczą się maskotki. Puf sprawdzi się też do przechowywania puzzli oraz gier planszowych.
Niektóre z zabawek oraz książeczki możesz pozostawić na wiszących półkach. Wykonasz je z łatwością samodzielnie z kawałka oszlifowanej deski oraz metalowych wsporników. Półkę pomaluj na wybrany kolor przy użyciu emalii bezpiecznej dla dzieci. Zdecyduj się na farbę o jak najniższej zawartości lotnych związków organicznych. Chcesz, żeby zabawki na półkach były niewidoczne? Zamontuj deski w pobliżu okna – dzięki temu znajdą się za zasłonami i nie wpłyną na aranżację wnętrza.
Zamiast deski do ściany możesz też przymocować skrzynie, w których zmieści się więcej maskotek. Drewniane pojemniki sprawdzą się też postawione na podłodze. Będą wygodniejsze, jeśli przymocujesz do nich koła. Wybierając skrzynię, zwróć uwagę na to, żeby przerwy pomiędzy poszczególnymi deskami były niewielkie. Dzięki temu pojemnik z naturalnego surowca sprawdzi się też do przechowywania mniejszych zabawek.
Klocki to jedne z tych zabawek, które znajdują się w prawie każdym domu. Problem z ich uporządkowaniem możesz rozwiązać bez trudu dzięki ażurowemu regałowi. Mebel wypełnij tekstylnymi pudełkami, do których włożysz klocki. Warto je posegregować – w tym celu umieść na pojemnikach nazwy kolorów elementów, żeby dziecku łatwiej było je znaleźć.
Do segregowania klocków możesz wykorzystać organizer na akcesoria warsztatowe, na przykład śrubki. Do plastikowych szufladek bez trudu przykleisz nazwy elementów, dzieląc je według serii, kolorów czy w inny wygodny dla Twojego dziecka sposób. Możesz samodzielnie wykonać karteczki, ale dobrze sprawdzi się też wykorzystanie drukarki do etykiet.
Jeśli klocków nie jest zbyt wiele i nie musisz ich segregować, zdecyduj się na wykorzystanie dużego kawałka materiału. Może być to nawet kolorowe prześcieradło. Rozłóż je na podłodze, umieść na nim wszystkie klocki, a następnie przewiąż grubą liną jutową. Tak schowane zabawki mogą stać w widocznym miejscu, ponieważ wzór widoczny na materiale będzie stanowił dodatkową dekorację pokoju.
Do przechowywania klocków oraz innych zabawek sprawdzą się też pojemniki, na przykład z filcu. Dostępność różnych kolorów i rozmiarów sprawia, że bez trudu dopasujesz produkt do wielkości i aranżacji pomieszczenia. Kosz na zabawki może być wykonany nie tylko z filcu, lecz także z bawełnianego diagonalu, wikliny czy plastiku.