Skuhouse > Pokój dziecięcy > Jak odnowić dziecięcy pokój?
Pokój dziecięcy

Jak odnowić dziecięcy pokój?

Trendy zmieniają się równie szybko, co upodobania dziecka – dlatego też często potrzebna jest choć drobna zmiana w aranżacji dziecięcego pokoju. Dowiedz się, jak niewielkim kosztem  samodzielnie odnowić pokój dziecka.

Malowanie ścian w pokoju dziecięcym

Jeśli zależy Ci na odnowieniu i odświeżeniu aranżacji pokoju dziecięcego, to najlepszym rozwiązaniem będzie pomalowanie ścian na nowy kolor. Na jaki odcień się jednak zdecydować? Najbezpieczniejsze będą neutralne i jasne barwy, które będą pasować do wszystkich dodatków i mebli, a także dekoracji, które wybierze Twój maluch. Jeśli więc zależy Ci na takich uniwersalnych ścianach, postaw na biel, beże lub jasne, delikatne szarości. Możesz też skonsultować wybór koloru ścian ze swoim maluchem i pozwolić mu na odrobinę fantazji – takie rozwiązanie z pewnością ucieszy Twoje dziecko. Możecie także wspólnie wybrać naklejki na ściany, które jeszcze bardziej ożywią pokój dziecięcy.

Nowe lub odnowione meble

Ogromnie ważną rolę w każdym wnętrzu odgrywają oczywiście meble. Również w przypadku pokoju dziecięcego mogą całkowicie zmienić charakter wnętrza. Jeśli zależy Ci więc na odnowieniu pokoju Twojego malucha, możesz zdecydować się na nowe, piękne meble Warszawa jest miastem, w którym z pewnością znajdziesz wyposażenie pokoju dla dziecka, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Możesz też zdecydować się na renowację mebli. Jest to nie tylko ekologiczny, ale także bardzo twórczy i kreatywny sposób na odnowienie aranżacji dziecięcego pokoju. Świetnym sposobem będzie na przykład zmiana koloru mebli oraz wymiana dodatków takich jak gałki i uchwyty. Dzięki tym niewielkim zmianom meble zyskają nowe życie i nowy charakter, a co za tym idzie, również pokój całkowicie się odmieni.

Nie zapomnij o dodatkach

W pokoju dziecięcym ważne są także dodatki i akcesoria. Jeśli więc nie chcesz decydować się na remont lub wymianę mebli, z powodzeniem możesz po prostu kupić nowe dekoracje, a pokój z pewnością nabierze nieco innego charakteru. Jednak jakie dodatki do pokoju dla dziecka wybrać? Przede wszystkim postaw na przytulne tekstylia takie jak miękkie kocyki oraz poduszki dekoracyjne w ciekawych kształtach. Przydatny może okazać się także wygodny dywan, który będzie świetnym miejscem do zabawy. Zadbaj także o miejsce do siedzenia, na przykład bardzo praktyczne, a jednocześnie stylowe pufy dla dzieci.

Zdj. główne: Johny Goerend/unsplash.com

Polecane wpisy
MeblePokój dziecięcy

Jak wybrać idealne wymiary pościeli dla komfortowego snu?

Zrozum, jak odpowiednie wymiary pościeli mogą wpłynąć na jakość Twojego snu. Naucz się wybierać optymalne rozmiary dla zdrowego, komfortowego wypoczynku.
Czytaj więcej
Pokój dziecięcyZdrowie

Jak wybrać odpowiednią kołdrę dla dziecka - poradnik dla rodziców

Odkryj jak dopasować najwygodniejszą kołdrę do potrzeb swojego dziecka. Omawiamy aspekty takie jak materiał, rozmiar oraz właściwości termiczne, które pomogą Ci w tym zadaniu.
Czytaj więcej
Pokój dziecięcyZdrowie

Jak rozpoznać objawy ADHD?

W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat rozpoznawania ADHD, aby zwiększyć świadomość i umożliwić odpowiednie wsparcie dla osób z tym zaburzeniem.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *