Od czego zależy wybór kształtu umywalki?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach mamy jedną wspólną cechą dla wszystkich niemalże branż – ogromny wybór. Nie inaczej jest w przypadku umywalek. Współczesny rynek dostarcza nam wielu różnych kształtów, kolorów, a nawet tworzyw, z których umywalka jest wykonana. Aby dokonać prawidłowego wyboru, warto jest przeanalizować kilka najważniejszych czynników co ułatwi w znaczącym stopniu montaż, a także późniejsze użytkowanie.

Sposób montażu

Jest to bardzo ważny element przy doborze kształtu umywalki. Aktualnie dostępne w sprzedaży są umywalki stojące i wiszące. Te pierwsze stanowią rozwiązanie zarazem eleganckie jak i solidne, cechuje je ogromny wybór spośród różnych form oraz wielkości. Mogą być ustawione zarówno na łazienkowych meblach (szczególnie dotyczy to produktów okrągłych, prostokątnych lub w kształcie miski) jak i na specjalnych blatach do tego celu przystosowanych. Takie umywalki można śmiało polecić do dużych łazienek, gdzie brak przestrzeni nie będzie ograniczał możliwości ustawienia i montażu.

Drugim rodzajem są umywalki wiszące, czyli takie które są przytwierdzane za pomocą specjalnych śrub montażowych. Ten rodzaj zazwyczaj jest przystosowany do łazienek o mniejszym metrażu, wybór kształtów będzie w tym wypadku bardziej ograniczony niż w przypadku umywalek stojących. Rozwiązaniem pośrednim są produkty wiszące wyposażone w dodatkowy postument lub pół-postument

Materiał wykonania

Niezaprzeczalnie największą popularnością cieszy się ceramika. Jeśli zdecydujemy się na zakup umywalki ceramicznej, staniemy równocześnie przed ogromnym wyborem kształtów, a także kolorów. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu jest to materiał trwały, praktyczny i niedrogi. Jeżeli zależy nam przede wszystkim na trwałości, możemy się zdecydować na zakup umywalki kamiennej – a więc wykonanej z granitu lub marmuru. W tym wypadku wachlarz dostępnych kształtów będzie już znacznie węższy, lecz niezaprzeczalnym atutem będzie naturalny kolor, który doda uroku każdej nowoczesnej łazience.

Ciekawą ofertę stanowią również umywalki wykonane ze szkła, lub w tańszej wersji z akrylu bądź ABS’u. Ponadto, na rynku możemy spotkać także produkty drewniane, emaliowe oraz ze stali nierdzewnej. Materiał, który ostatecznie wybierzemy będzie miał niewątpliwy wpływ na wybór dostępnych kształtów i rozmiarów.

Na co ostatecznie zwrócić uwagę?

Niezależnie od tego, czy kupujemy nowy komputer, samochód czy też akcesoria łazienkowe, najważniejszy jest komfort użytkowania. Łatwo jest ulec pokusie posiadania łazienki wyglądającej jak z ekskluzywnego katalogu, jednak należy pamiętać o tym, kto będzie ostatecznym użytkownikiem. Bez względu na swój kształt duża i niezbyt wysoko ustawiona umywalka będzie z pewnością łatwiej dostępna i przyjemniejsza w użyciu dla każdego domownika. Umywalka powinna być głęboka, co ułatwi zarówno jej użytkowanie jak i mycie.

Producenci oferują ogromną ilość kształtów, pamiętajmy jednak, że nie zawsze są to świetnie zaprojektowane produkty, na które popyt nie skończy się po upływie jednego sezonu. Czasami lepiej zbadać trend, który utrzymuje się dłużej niż jeden sezon, będzie to świadczyło o przejściu próby czasu. Warto dobierać kształt umywalki nie tylko pasujący do naszej aranżacji łazienkowej, ale także przez pryzmat ponadczasowości i uniwersalności, aby po czasie wybór nie okazał się kompletnie niepraktyczny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednią przydomową oczyszczalnię ścieków – poradnik dla początkujących
Jak wybrać odpowiednią przydomową oczyszczalnię ścieków – poradnik dla początkujących
Poznaj kluczowe kryteria doboru oczyszczalni ścieków dla twojego domu. Dowiedz się, jakie rozwiązania są najbardziej efektywne i przyjazne dla środowiska.
Jak wybrać porządne krzesło obrotowe dla komfortu i wydajności pracy?
Jak wybrać porządne krzesło obrotowe dla komfortu i wydajności pracy?
Odkryj kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze krzesła obrotowego, umożliwiającego komfort i efektywność podczas pracy.
Jak prawidłowo zamocować akcesoria do systemu nawadniającego w ogrodzie?
Jak prawidłowo zamocować akcesoria do systemu nawadniającego w ogrodzie?
Odkryj praktyczne porady dotyczące zamontowania akcesoriów do systemu nawadniającego. Dowiedz się, jak rozłożyć nawodnienie, obsłużyć rury oraz skonfigurować urządzenia sterujące dla doskonałego ogrodu.
Ostatnie wpisy