Podświetlenie LED do salonu – jak je wykonać, co kupić?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Planujesz urozmaicić wystrój głównego pokoju w swoim domu? Podświetlenie ledowe w salonie sprawia, że pomieszczenie nabiera nowoczesnego i luksusowego charakteru. Co więcej, w większości przypadków montaż tego typu oświetlenia jest tani i nie sprawia większych problemów. Podobnie z użytkowaniem – oświetlenie LED nie naraża na dodatkowe koszty. W tym wpisie zaprezentujemy kilka produktów, za pomocą których podświetlisz sufit, podłogę lub inną powierzchnię w swoim salonie. Poruszona zostanie również kwestia tego jak zamontować podświetlenie w salonie.

Oczka LED czy taśmy LED – co wybrać?

Odpowiedź brzmi – to zależy od konkretnych potrzeb i preferencji. Oczka LED mogą być bardziej skoncentrowane i zapewnić intensywne oświetlenie punktowe, podczas gdy taśmy LED mogą być bardziej elastyczne i umożliwiać równomierne oświetlenie na większym obszarze. Ostateczny wybór zależy od konkretnego zastosowania i estetyki, jak również od funkcjonalnych preferencji. Oczka możesz poznać w katalogu Ardant, który znajdziesz tutaj: https://ardant.pl/lampy-led/oczka-ledowe/. Poniżej zaprezentujemy jednak taśmy ledowe, które są niedoceniane przez wiele osób.

Podświetlenie LED do salonu

Podświetlenie led sufit – jakie taśmy led do podświetlania sufitu zastosować?

Podświetlenie sufitu w salonie można wykonać przy pomocy taśmy ledowej, ale jakie taśmy led do podświetlania sufitu będą najlepsze?

Proponowana powyżej taśma posiada 500 cm długości i wykonana jest z tworzywa sztucznego. Nadaje się do użytku wewnętrznego i służyć może zarówno jako podświetlenie sufitu w salonie, jak i jako podświetlenie mebli. Omawiany produkt SMART posiada zmienną barwę światła (RGB) i sterowany jest za pośrednictwem pilota.

AZzardo SMART Wifi AZ3474

Taśma o długości 300 cm o neutralnej barwie światła, którego zakres jasności można z powodzeniem regulować. Produkt kompatybilny jest z aplikacją AZzardo SMART, co może znacząco ułatwić jego użytkowanie. Warto zaznaczyć, że jego klasa ochronności to IP65, co oznacza, że produkt ten fantastycznie sprawdzi się nie tylko jako podświetlenie sufitu na poddaszu, ale i jako podświetlenie do przestrzeni ogrodowej czy łazienki, ponieważ jest wodoszczelny i odporny na zwiększoną wilgotność.

AZzardo SMART Wifi AZ3475

Produkt posiadający 300 cm długości, świecący neutralną barwą światła, wykonany z tworzywa sztucznego i kompatybilny jest z aplikacją AZzardo SMART. Zakres jasności światła podlega regulacji, dzięki czemu z łatwością będzie można dostosować go do swoich potrzeb. Podobnie jak produkt powyżej, model AZzardo SMART Wifi AZ3475 posiada klasę ochronności IP65, która chroni go przed szkodliwym dla oświetlenia działaniem wody i wilgoci.

Podświetlenie led sufit podwieszany – jak wykonać sufit podwieszany z podświetleniem?

Jak zrobić podświetlenie sufitu led? Oto kilka wskazówek:

  • Stwórz projekt konstrukcji sufitu.
  • Wykonaj podwieszenie płyt gipsowych pierwszego poziomu sufitu.
  • Zamontuj szkielet opaski sufitu podwieszanego za pomocą profili.
  • Wykonaj obudowę sufitu podwieszanego przy pomocy płyt gipsowych w pionie. Stwórz otwory w płytach, przez które zostaną przepuszczone kable.
  • Wykonaj podwieszenie sufitu dwupoziomowego. Zamontuj płyty w poziomie. Z jednej strony płyta powinna wystawać tak, aby tworzyła półkę.
  • W powstałej półce zamontuj oświetlenie LED, przyklejając taśmę ledową do powierzchni.
  • Wykonaj maskownicę z regipsów, aby zakryć taśmy LED.

Taśmy LED mogą być używane do równomiernego oświetlenia całego sufitu, podczas gdy oczka LED mogą być skoncentrowane na konkretnych obszarach, dostarczając intensywnego oświetlenia punktowego. Ostateczny wybór zależy od preferowanej estetyki oraz funkcjonalności, jakiej oczekuje się od oświetlenia sufitowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni materiał na budowę tarasu: porównanie różnych rodzajów drewna
Jak wybrać odpowiedni materiał na budowę tarasu: porównanie różnych rodzajów drewna
Porównaj różne rodzaje drewna do budowy tarasu. Dowiedz się, jak wybrać najlepszy materiał, biorąc pod uwagę wymogi piękna, trwałości i konserwacji. Twój przewodnik po wyborze drewna na taras.
Minimalistyczne podejście do wyposażenia kuchni – mniej znaczy więcej
Minimalistyczne podejście do wyposażenia kuchni – mniej znaczy więcej
Poznaj sekrety minimalistycznego wyposażenia kuchni, które pozwala na oszczędzanie miejsca bez rezygnacji z funkcjonalności i stylu. Mniej naprawdę może znaczyć więcej!
Czy ekspres do kawy to klucz do udanego poranka? Poradnik wyboru idealnego sprzętu
Odkryj, jak idealnie dopasowany ekspres do kawy może odmienić Twoje poranki. Poradnik pełen rad i wskazówek, jak wybrać sprzęt dostosowany do Twoich potrzeb.
Ostatnie wpisy