Jakie są rodzaje muszli WC?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Projektując nowy wygląd łazienki, należy podjąć kilka decyzji odnośnie do wyboru pewnych elementów praktycznych, jak i estetycznych. Jedną z nich będzie wybór muszli klozetowej. Wydawać by się mogło, że ten niepozorny element może różnić się pod tyloma względami oraz, że nie wnosi on szczególnie dużo do wyglądu łazienki. Ale ku zdziwieniu wielu osób, wybranie pasującego sedesu do łazienki wcale nie jest tak łatwym do wykonania zadaniem, dlatego warto zapoznać się z właściwościami najpopularniejszych rozwiązań.

Muszla klozetowa podwieszana

Podwieszane muszle klozetowe cieszą się coraz większą popularnością. Ich montaż wiąże się z licznymi walorami estetycznymi. Sedes zostaje przytwierdzony do ściany, a podłoga nie zostaje w żaden sposób osłonięta. Dzięki temu łazienka wygląda na nowocześniejszą. Wiszące muszle klozetowe sprawdzają się zarówno w małych łazienkach, jak i tych przestronnych, ponieważ wizualnie powiększają pomieszczenie.

Bardzo istotny mankamentem jest fakt, że podwieszane muszle klozetowe są nieco trudniejsze w montażu. Sedes z podejściem poziomym wymaga użycia dodatkowego stelaża, który zostaje ukryty w ścianie. Poziomy odpływ wymaga również większej precyzji podczas montażu toalety. Z tego względu ostateczna cena całego zestawu może okazać się nieco większa w porównaniu z częściej spotykanymi rozwiązaniami. Mimo tej niemałej wady muszle klozetowe podwieszane są coraz częściej wykorzystywane w łazienkach nowych domów oraz mieszkań.

Muszla klozetowa stojąca

Stojąca muszla klozetowa z czasem stała się coraz mniej popularna, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Częściej można spotkać ją w starszych mieszkaniach oraz domach. Muszla klozetowa stojąca nie jest tak droga w zakupie jak podwieszana, a do jej montażu nie jest potrzebny dodatkowy stelaż. Dzięki temu jest bardziej oszczędnym rozwiązaniem. Warte podkreślenia jest to, że tego rodzaju muszla klozetowa nie sprawia większych problemów użytkowych, a zarazem dobrze sprawdzi się w wielu łazienkach o charakterze tradycyjnym, jak i nowoczesnym.

W ofertach sprzedaży firm specjalizujących się w sprzedaży sedesów, znajdziemy WC kompakt ze zbiornikiem zewnętrznym. Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów muszli zintegrowanej ze zbiornikiem oraz spłuczką. WC kompakt nie sprawia większych trudności w montażu, a dodatkowo staje się jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań do toalety.

Wybór muszli klozetowej zależy od oczekiwanego wyglądu toalety. Nie jest to najłatwiejszy wybór, lecz jej zakup wystarczy raz, na nawet kilkanaście lat! W ofertach sprzedaży można znaleźć rozmaite rodzaje sedesów, lecz my skupiliśmy się na tych najbardziej popularnych i ekonomicznych. Wybierając któreś z rozwiązań warto nie skupiać się tylko na jednym, a sprawdzić jakby wyglądało, a co najważniejsze, jak by funkcjonowało to w naszej toalecie. Polecamy przygotować kartkę, na której można spisać zalety i wady któregoś z rozwiązań, a dopiero później, po dokładnym przeanalizowaniu, wybrać się po zakup wybranej muszli klozetowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie kwestie wziąć pod uwagę wyboru drzwi zewnętrznych dla naszego domu?
Jakie kwestie wziąć pod uwagę wyboru drzwi zewnętrznych dla naszego domu?
Odkryj, jak wybierać drzwi zewnętrzne, które dopasują się do stylu Twojego domu, poprawią bezpieczeństwo i zapewnią odpowiednią izolację termiczną.
Jak stworzyć przytulną atmosferę w kuchni?
Jak stworzyć przytulną atmosferę w kuchni?
Odkryj porady i wskazówki, które pomogą Ci stworzyć nastrojowy i komfortowy klimat w kuchni. Idealne rozwiązania na różne style i rozmiary kuchni.
Pielęgnacja i hodowla krzewów ozdobnych: Kompleksowy przewodnik dla początkujących
Pielęgnacja i hodowla krzewów ozdobnych: Kompleksowy przewodnik dla początkujących
Poznaj tajniki pielęgnacji i hodowli krzewów ozdobnych. Dowiedz się, jak założyć swój własny ogród pełen dekoracyjnych roślin. Praktyczne porady dla początkujących ogrodników.
Ostatnie wpisy