Prysznic, Czy Wanna – Odwieczni Rywale

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Prysznic czy wanna ? Oto jeden z głównych dylematów, które pojawiają się przy okazji urządzania wnętrza domu. Oba zastosowania mają liczne zalety, a wybór odpowiedniego gwarantuje komfortowe odświeżenie się i relaks po ciężkim dniu pracy. W tym artykule opisujemy obydwa rozwiązania, przedstawiamy plusy i minusy tych rozwiązań oraz odpowiadamy na pytanie: co najlepiej wybrać ?

Wanna

Wanna to pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi na myśl, jeśli powiemy łazienka. Swoją popularność zawdzięcza długim i odprężającym kąpielom i regeneracyjnym masażom wodnym. Możliwość dłuższego przebywania w wodzie Wanna posiada bardzo duży plus w postaci hydromasażu. Obecnie prawie każdy model ma taką funkcję, co jest zbawienne, gdy prowadzimy aktywny tryb życia. Kąpiel z masażem to zazwyczaj pierwsze i jedyne marzenie, które mamy w głowie po przyjściu wieczorem do domu. To rozwiązanie będzie też zdecydowanie dobrą opcją, jeśli z łazienki korzystają małe dzieci. Możliwość zabawy statkami w gęstej pianie będzie nieocenioną radością dla malucha.

Kabina prysznicowa

Prysznic to idealna alternatywa dla wanny. Statystyki sprzedażowe jednoznacznie wskazują, że więcej sprzedaje się kabin prysznicowych. Co jest powodem takiej popularności ? Pierwszym czynnikiem jest wygoda oraz funkcjonalność. To praktyczne rozwiązanie pozwala szybko wziąć prysznic czy odświeżyć się po podróży.

Prysznic zajmuje również mniej miejsca niż wanna, co doskonale sprawdzi się w mniejszych łazienkach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Zamiast zajmować znaczną część łazienki, jego konstrukcja sięga w górę, gdzie zazwyczaj znajduje się nieużywana przestrzeń. Takie rozwiązanie jest też bardzo komfortowe dla osób starszych. Niskie brodziki bardzo ułatwiają korzystanie z prysznica osobom, które nie są już tak sprawne. Na uwagę zasługuję również fakt, że prysznic zużywa zdecydowanie mniej wody, niż wanna, przez co jest bardziej ekonomiczny.

A może kompromis ?

Bardzo ciekawą alternatywą są wanno-kabiny. To konstrukcje, które łączą zalety obu konstrukcji. Głęboka podstawa umożliwia branie długich kąpieli z pianą oraz masaże a rozsuwana obudowa umożliwia wzięcie szybkiego prysznica. Takie urządzenia są projektowane, aby zajmowały jak najmniej miejsca oraz dawały liczne możliwości. Rozwiązanie to będzie trafnym wyjściem, jeśli część użytkowników łazienki jest za wanną, a część za prysznicem lub gdy nie zależy nam na konkretnym rozwiązaniu, a chętnie od czasu do czasu weźmiemy kąpiel oprócz prysznica.

Co zatem wybrać ? Ostateczną decyzje muszą podjąć osoby, które będą na co dzień korzystały z takiej łazienki. Jedne z nich będą zadowolone z możliwości szybkiego odświeżenia się pod prysznicem, a inne zdecydowanie bardziej będą cenić możliwość długiego wypoczynku. Ceny obu rozwiązań są bardzo korzystne, a duży wybór pozwala na wybranie idealnego modelu wanny lub prysznica. Dzisiejsza technologia oferuje również wiele udogodnień takich jak WiFi, wodoodporny wyświetlacz czy możliwość odtwarzania ulubionej muzyki podczas kąpieli co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomysły na ciekawe meble do przechowywania rzeczy
Pomysły na ciekawe meble do przechowywania rzeczy
Odkryj oryginalne rozwiązania na przechowywanie rzeczy. Nowoczesne, funkcjonalne i stylowe meble, które pozwolą zapanować nad porządkiem w każdym domu.
Meble do sypialni dla małych przestrzeni: Optymalne rozwiązania dla niewielkich sypialni
Meble do sypialni dla małych przestrzeni: Optymalne rozwiązania dla niewielkich sypialni
W tym artykule przyjrzymy się najpraktyczniejszym meblom do spania dla małych sypialni, z naciskiem na funkcjonalne sofy do spania.
Jak wybrać odpowiednie dodatki do mebli, które odmienią wygląd twojego wnętrza?
Jak wybrać odpowiednie dodatki do mebli, które odmienią wygląd twojego wnętrza?
Odkryjak wybrać idealne akcesoria do mebli, które na nowo ożywią twoje wnętrze, poprawią atmosferę i dodadzą charakteru. Zmienić dekoracje domu może być prostsze niż myślisz.
Ostatnie wpisy